- Главная /
- Консалтинг
ВПРОВАДЖЕННЯ АГРОПРОЕКТІВ
СИСТЕМА ПОСТАНОВКИ ЗАВДАНЬ
- Для прискореного запуску процесу відновлення корисної біоти ґрунтів, яка формує природну родючість, необхідно його певним чином структурувати. Отже, необхідно виключити деструктуруючий горизонтальний зсув верхнього шару ґрунту, який відбувається при застосуванні ґрунтообробних знарядь для знищення бур'янів. Одна лише відмова від обробки ґрунту (No-Till) створює умови для природного, але достатньо довготривалого періоду відновлення структури ґрунту (до 10-15 років), більш тривалого, ніж інвестиційна можливість більшості господарств.
- Альтернатива механічної боротьбі з бур'янами – хімічна прополка, але вона достатньо дорога через ціни на гліфосати (основну діючу речовину сучасних гербіцидів). Тому постає завдання її здешевлення до економічно прийнятного рівня.
- При виключенні горизонтального зсуву, може бути реалізована задача механічного структурування ґрунту, яка дозволяє утворити єдину систему для проникнення і утримання вологи і повітря, поєднуючи дрібні капіляри з крупними порами. Це створює ідеальні умови для акумуляції вологи в посуху, вологоутримання і нарощування біомаси корисної ґрунтової мікробіоти, яка в симбіозі з рослинами здатна витісняти патогенні мікроорганізми.
- Біологічна активність та продукування екосистемою корисної біоти, яка оптимізує живлення та захист рослин падає, якщо в ґрунт вносяться великі дози мінеральних добрив, тому що біологічна система не продукує ті елементи, які внесені ззовні. Вирішити це протиріччя може тільки одне рішення - перенесення основного мінерального живлення на позакореневе підживлення рослин.
- За своїм принципом, листове підживлення має в 3-5 разів більший к.к.д., ніж внесення мінеральних елементів в ґрунт (через антагонізм елементів в ґрунті, конкуренції однозарядних іонів при поглинанні, залежність від рН ґрунту, переходу елементів живлення в недоступні форми при дефіциті кисню і т.і.). Але, при цьому, головним обмеженням є швидкість поглинання мінеральних елементів листової поверхнею. Якщо амідна форма азоту поглинається протягом декількох годин, то інші елементи – на протязі доби. За цей час вони деградують під ультрафіолетом, випаровуються, змиваються, обсипаються і т.і. Крім того, чим вище фаза розвитку рослин, тим менше допустимі дози внесення елементів через загрози опіку листа. Без зняття цих обмежень, позакореневе підживлення - тільки коригуюча, допоміжна операція.
- Зміщення навантаження на листове живлення формує потребу пропорційного збільшення кількості обприскувачів, що ускладнює і здорожує технічну систему й логістику. Завдання вирішується, якщо збільшити к.к.д. добрив і біопрепаратів, що відповідно скоротить кількість діючої речовини та витрат на їх придбання. Як альтернативний варіант, нами обґрунтовано перехід на малооб'ємне обприскування (поки ефективний для малодозових пестицидів і біопрепаратів), яке підвищує продуктивність обприскувачів і в рази знижує необхідну кількість техніки. Отже, важливим завданням стає грамотний вибір обприскувача, здатного забезпечити відповідну якість і надійність малооб'ємного розпилу на високих робочих швидкостях.
- Фінальне завдання: зібрати вирощений урожай з мінімальними втратами. Це означає почати збір урожаю до періоду втрат біологічної урожайності через відтік пластичних мас з зерна та його фізіологічного осипання, тобто при вологості вище базової. Ідеально з цим справляються очісуючи жниварки, застосування яких підвищує продуктивність комбайнів в 2 рази і на 40% знижує витрати ПММ. Обмеженням є дорога просушка вологого зерна і його осипання за жаткою при пересиханні на корені. При вирішенні завдання здешевлення десикації, з одночасним блокуванням відтоку білка з зерна і його можливого обсипання, обмеження знімаються. При цьому, залишена в полі очісана солома не є проблемою, а стає додатковою перевагою, тому що вона не перешкоджає обробці ґрунту й зберігає вологу після збирання, утримує сніговий покрив і створює мікроклімат для розвитку мікробіоти в ґрунті.
МЕТОДОЛОГІЯ ВПРОВАДЖЕННЯ АГРОТЕХНОЛОГІЇ «БІОРЕСУРС-СИНЕРИС»
Найбільш результативним варіантом за величиною і швидкістю отримання ефекту є комплексне впровадження інноваційної агротехнології, що передбачає оптимізацію системи живлення та захисту «Біоресурс-Синерсис» з модернізацією технічної системи. Здійснюється в форматі Агропроекту, який включає:
- проведення попереднього мікробіологічного аналізу та наступний моніторинг стану ґрунтів, з метою формування сприятливих умов для відновлення їх природної родючості;
- розробку програми підвищення потенціалу корисної мікробіоти та зменшення впливу патогенних мікроорганізмів;
- формування оптимальної для нової системи сівозміни;
- розробки плану технічної модернізації з логістичною прив'язкою до оптимальної сівозміни;
- процесні циклограми польових операцій сівозміни;
- маловитратні рецептури живлення та захисту рослин;
- навчання відповідальних за окремі процеси фахівців;
- агрономічне забезпечення.
Вартість агропроекту залежить від його масштабу:
- 100-1000 га = 150 грн/га;
- 1000-5000 га = 120 грн/га;
- понад 5000 га = 100 грн/га.
Умови оплати: передоплата - 30%; 70% - по отриманню позитивних результатів прибирання сівозміни. Більш конкретні умови договору виробляються в процесі переговорів.
Для клієнтів з обмеженими фінансовими можливостями пропонується варіант накопичувального періоду, коли завдяки лінії «Біоресурс-Синерсис» розробляється маловитратна система живлення та захисту, незалежно від типу ґрунту та природно-кліматичної зони. При середній віддачі витрат (300-500 грн/га, в залежності від культури і видів обробки) до ефекту в відношенні 1:7, формується фінансова можливість переходу до першого варіанту. Клієнти забезпечуються безкоштовним АГРОКОНСАЛТИНГОМ і рецептурами маловитратних схем. Розробляються варіанти переходу на малооб'ємне обприскування з модернізацією або поставкою нових обприскувачів.
Ціни препаратів лінії «Біоресурс-Синерсис»: умови продажу залежать від масштабу замовлення:
- Тестові партії 100-1000 га - 100% оплата;
- 1000-5000 га - передоплата 70%, 30% після збирання;
- Більше 5000 га - передоплата 50%, 50% після збирання.
Дивитися презентацію проекту аграрного розвитку >>
Categories
Рекомендуємо
Зараз на сайті
На сайті 8 гостей та користувачі відсутні